Spotkania z Beauty Ntomblzodwa Zibula

Polska Akcja Humanitarna serdecznie zaprasza na spotkania z Beauty Ntomblzodwa Zibula, wieloletnią pracownicą fabryk odzieżowych w RPA oraz zastępczynią Dyrektora Generalnego The South African Clothing and Textile Workers Union.
Spotkania z Beauty Ntomblzodwa Zibula
Ubrania są noszone i szyte przez ludzi, dlatego chcemy pokazać, jaką rolę w życiu pracowników fabryk odzieżowych z krajów Południa (gdzie zazwyczaj przenoszona jest produkcja ubrań) mogą odegrać nasze wybory konsumenckie.
 
Zaproszona jako gość specjalny Beauty Zibula jest od ponad 18 lat zaangażowana w walkę pracownic i pracowników fabryk odzieżowych o ich prawa, opowie o swoich doświadczeniach i spostrzeżeniach na temat roli konsumentów i twórców mody w poprawie warunków pracy. Spotkania odbywają w ramach projektu „Modnie i etycznie” mającego na celu m.in. ukazanie z perspektywy pracowniczej współzależności globalnych, jakie obserwować można na przykładzie przemysłu odzieżowego.
 
Program spotkań:
 
5 maja 2010r. (środa), godz. 11.00-14.00 Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru, Ul. Świeradowska 43, (budynek Szkoły Łazarskiego), budynek F, Warszawa.
 
6 maja 2010r. (czwartek), godz. 12.30—14.30 EkoJa, ul. Bohdanowicza 5, Warszawa. Spotkanie i dyskusja na temat roli edukacji globalnej w Polsce w poprawie wzajemnego zrozumienia pomiędzy społeczeństwami krajów globalnego Południa oraz Północy.
 
7 maja 2010r. (piątek), godz. 17.00-18.30 Plan B, Al. Wyzwolenia 18, (wejście od Pl. Zbawiciela), Warszawa. „Twoje ubrania, twoja odpowiedzialność. Trudne wybory etycznej mody” - dyskusja na temat wpływu wyborów konsumenckich na sytuację pracowników fabryk w krajach globalnego Południa. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu „Dekonsumpcja” organizowanej przez Grupę eFTe Warszawa. Więcej na temat pozostałych imprez na www.dekonsumpcja.pl.
 
Spotkania skierowane jest do szerokiej publiczności osób zainteresowanych swoją rolą w poprawie życia tysięcy pracownic i pracowników przemysłu odzieżowego. Zachęcamy przedstawicieli mediów do kontaktowania się w sprawie możliwości przeprowadzenia wywiadu z zaproszonym gościem.
 
Wszelkich informacji udziela koordynatorka projektu „Modnie i etycznie": Anna Paluszek – anna.paluszek@pah.org.pl, tel. 508 349 598 Wstęp na wszystkie spotkania bezpłatny, będzie tłumaczenie z j. angielskiego.
27.04.2010
KATEGORIE: Wiadomość