Pomóż uwolnić Somyota!

Obrońca praw człowieka oraz praw pracowniczych, znany tajski adwokat i dziennikarz Somyot Pruksakasemsuk, został aresztowany.
Pomóż uwolnić Somyota!
Od tygodnia przetrzymywany jest w więzieniu, bez postawionych zarzutów. Włącz się do akcji Clean Clothes Campaign (CCC). Pomóż uwolnić Somyota! Somyot Pruksakasemsuk jest założycielem Center for Labour and International Solidarity Thailand (CLIST). Od kilunastu lat wpółpracował z Clean Clothes Campaign, opisując sytuacje w Tajlandii, dostarczając je z pierwszej ręki. Samyot jest człowiekiem znanym na całym świecie z racji swojej aktywnosci, oraz walki o wolność słowa i prawa człowieka. CCC wzywa wszystkich do pisania listów do ambasad Tajlandii oraz do podpisania listu do premiera Tajlandii z prośbą o natychmiastowe uwolnienie Samyota. Somyot został aresztowany wraz z profesorem Uniwersytetu Chulalongkom, Suthachai Yimprasert, który został wypuszczony 01.06.2010 w wyniku wielu listów i petycji podpisanych przez studentów. Samyot wciąż przetrzymywany jest w bazie wojskowej Adisorn w Saraburi, 115km na północ od Bangkoku. Będzie tam przetrzymywany przynajmniej do 6.06. Niestety sąd przedłużył okres przetrzymywania Samyota o kolejny tydzień, co jest jawnym naruszeniem międzynarodowego kodeksu praw człowieka oraz prawa wewnętrznego Tajlandii, gdyż do tej pory nie postawiono mu zarzutów. Źródła CCC podają, ze Samyot przetrzymywany jest w odizolowanej celi, zmuszony do noszenia munduru wojskowego. CCC wyraża zaniepokojenie jego stanem zdrowia!
 
Przyłącz się do akcji CCC. Klikająć tutaj znajdziesz list skierowany do premiera Tajlandii. List wystarczy tylko podpisać. Jego treść jest wyrazem solidarności z Samyotem oraz prośba o natychmiastowe uwolnienie go.
03.06.2010