Spotkanie inauguracyjne Clean Clothes Polska

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z okazji powstania Clean Clothes Polska - koalicji na rzecz ubrań „dobrze uszytych”.
Spotkanie inauguracyjne Clean Clothes Polska
CCP powstała z inicjatywy Koalicji KARAT, Polskiej Akcji Humanitarnej, Polskiej Zielonej Sieci oraz Grupy eFTe Warszawa i reprezentuje polskie organizacje w platformie międzynarodowej Clean Clothes Campaign.
 
9 grudnia 2009, godz. 18, Powiększnie w Warszawie
 
Kampania Clean Clothes (Clean Clothes Campaign – CCC) łączy wysiłki związków zawodowych, organizacji pozarządowych i osób indywidualnych na rzecz poprawy warunków pracy w przemyśle odzieżowym. Kampania jest w tym momencie platformą 12 koalicji z 12 europejskich krajów. CCC opiera się w swoich działaniach na ścisłej współpracy z siecią ponad 200 partnerskich koalicji z krajaów producenckich. CCP będzie przenosić na teren Polski międzynarodowe działania Kampanii, a także organizować własne przedsięwzięcia związane przede wszystkim z edukacją konsumencką oraz dialogiem z firmami odzieżowymi. CCP wspierać będzie również rozwój rynku etycznej mody w Polsce. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych planów, zapraszamy 9 grudnia o godz. 18 do Powiększenia (ul. Nowy Świat 27, w bramie) w Warszawie.
 
Program spotkania:
 
18.00-18.15 Pokaz filmu: Wywiad z Kalponą Akter - pracownicą Bangladesh Center of Workers Solidarity (BCWS). 18.15-18.45 Clean Clothes Campaign - prezentacja Marceli Kraay (Międzynarodowy sekretariat CCC)
 
18.45-19.15 Clean Clothes Polska - prezentacja Kasi Szeniawskiej (Grupa eFTe Warszawa, Clean Clothes Polska)
 
19.15-19.30 Pytania i odpowiedzi.
 
Podczas spotkania będzie można również zapoznać się z materiałami informacyjnymi i edukacyjnymi członków koalicji, obejrzeć wystawę „Modnie i etycznie” oraz zapisać się na listę apeli CCC.
 
Więcej informacji na temat Clean Clothes Polska znajdziesz na tej stronie oraz podczas spotkania.
01.12.2009
KATEGORIE: Wiadomość