Czy Twoje ubrania są FAIR? Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu w Krakowie

Z okazji Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu 12 maja 2012 w Krakowie odbędzie się wydarzenie podczas którego dowiecie sie czy Wasze ubrania mogą być Fair. W programie wymienialnia ubrań, degustacja, warsztaty oraz kącik zabaw dla dzieci. Zapraszamy!
Czy Twoje ubrania są FAIR? Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu w Krakowie
Polska Zielona Sieć, Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK oraz studenci Instytutu Socjologii UJ zapraszają na szósty Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu w Krakowie.
 
Początek: 12 maja o godz. 13.00 w kawiarni Finka, ul. Warszauera 1 – Finka to jedno z niewielu miejsc, gdzie na co dzień podawana jest kawa ze Sprawiedliwego Handlu.
 
W kawiarni od godz. 13.00 do 18.00 czekać będą wolontariusze, zapraszając do:
  • spotkania i rozmów przy kawie oraz przysmakach ze Sprawiedliwego Handlu
  • wymienialni ubrań (godz. 14.00 – 17.00)
  • warsztatu, który pozwoli zrozumieć, jak produkowane są ubrania, zarówno te bardziej jak i te mniej przyjazne środowisku i ludziom (godz. 15.00 – 16.00)
  • ekologicznego kącika zabaw dla najmłodszych (godz. 14.00 – 17.00)
Równocześnie na Placu Nowym na odwiedzających czekać będą stoiska dystrybutorów oferujących produkty ze Sprawiedliwego Handlu.
 
W promocję idei zaangażują się okoliczne sklepy: Galeria Aruaco, Idea Fix, Młoda Moda, Creme de la Creme oferujące modną odzież wykonaną w sposób bardziej sprawiedliwy i odpowiedzialny, które oferują uczestnikom wydarzenia 10% zniżki oraz gadżety promujące Sprawiedliwy Handel.
 
Wymienialnia ubrań (SWAP)
 
W ramach Dnia Sprawiedliwego Handlu odbędzie się SWAP, czyli bezgotówkowa wymiana ciuchów. Może masz ubrania, które kiedyś uwielbiałaś/eś, ale już ci się znudziły? A może kupiłaś wyjątkową sukienkę w przepiękne kwiaty i dalej wisi z metką w szafie? Albo dostałeś od cioci krawat w kotki, którego nigdy nie założysz? Teraz masz idealną okazję odświeżyć swoją garderobę na lato i być odpowiedzialnym konsumentem!
 
A oto kilka zasad SWAP:
  • Wymieniamy „ciuch za ciuch”
  • Ubrania przynosimy czyste i w dobrym stanie
  • W miarę możliwości przynosimy własne wieszaki
  • Przychodzimy z obowiązkowym uśmiechem na twarzy, otwarci na zmianę i świetną zabawę
Impreza swapowa to wspaniały sposób, aby znaleźć nowego właściciela dla rzeczy, które już nie są nam potrzebne, okazały się być nieudanym prezentem, czy po prostu nie pasują rozmiarem. Zamiast zakurzone w szafie, odzyskają swój blask na nowo, a wszystko ekologicznie, tanio i w przyjemnej atmosferze!
Zuza, 25.04.2012
KATEGORIE: Wiadomość