Targi Odpowiedzialnej Mody WearFair

Piękne kreacje z recyklingu i bawełny ekologicznej, błysk flaszy i wspaniałe wzornictwo, warsztaty recyklingowe, swap, debata z udziałem ekspertów to tylko niektóre z atrakcji które Polska Zielona Sieć szykuje dla Was podczas pierwszych w Polsce Targów Odpowiedzialnej Mody WearFair.
Targi Odpowiedzialnej Mody WearFair
Berlin, Londyn, Paryż i Amsterdam od kilku lat realizują targi mody wpisującej się w ideę ekologii i zrównoważonego rozwoju. W tym roku dołączy do nich także Łódź! Zapraszamy Was na pierwsze w Polsce Targi odpowiedzialnej mody WearFair.
 
Dwudniowe targi (13-14.10.2012) będą stanowić punkt kulminacyjny projektu “Kupuj odpowiedzialnie ubrania”. Na targach będziecie mogli kupić odzież dla dzieci i dorosłych wykonaną w sposób ekologiczny i z poszanowaniem praw człowieka.
Zaprezentowane marki nie tylko dbają o estetykę i jakość oferowanych produktów, ale także tworzą ubrania z bawełny ekologicznej, wspierają Sprawiedliwy Handel oraz tworząc piękne kreacje kreatywnie wykorzystują odpady wpisując się w modny nurt up-cyklingu.
 
Polska Zielona Sieć przewidziała także bogaty program wydarzeń towarzyszących. Odwiedzając Targi WearFair będziecie mogli wziąć udział w warsztatach recyklingowych, ekodizajnu oraz szycia, podczas których nauczycie się jak stworzyć coś pięknego z niczego. Na wymienialni ubrań zamienicie niepotrzebne Wam ubrania na atrakcyjne ciuszki, zaś podczas wykładów i pokazu filmów, odkryjecie jaka prawda kryje się za metką ubrań, które zazwyczaj kupujecie. Osoby zainteresowane zagadnieniem społecznej odpowiedzialności biznesu zapraszamy na otwartą debatę międzynarodową z udziałem zagranicznych ekspertów podczas której zostaną omówione globalne współzależności w przemyśle tekstylno-odzieżowym oraz różne rozwiązania, które mogą przyjąć firmy tekstylno-odzieżowe by wyeliminować nadużycia w swoim łańcuchu dostaw.
 
Polska Zielona Sieć zapewni także wyjątkowy wizerunek imprezy, który uzyskamy poprzez wykorzystanie w wystroju ekologicznych i designerskich mebli oraz surowców z recyklingu. W dzień poprzedzający Targi WearFair odbędzie się gala finałowa Re-Act Fashion podczas której zaprezentowanych zostanie 21 najlepszych kolekcji z materiałów odpadowych, wyłonionych w ramach konkursu skierowanego do studentów i absolwentów artystycznych uczelni wyższych oraz początkujących projektantów, tworzących w zgodzie z nurtem eko.
 
W tym samym czasie i miejscu odbywać się będą Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD i Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO organizowane przez Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa. Podczas imprez będzie można zapoznać się z szeroką ofertą produktów ekologicznych, dowiedzieć się, jak wybierać wytworzoną etycznie i ekologicznie żywność, kosmetyki, zabawki, jak kupować z głową i żyć ekologicznie. Nie zabraknie atrakcji – imprezom towarzyszyć będą liczne debaty, spotkania, pokazy filmów i warsztaty związane z tematyką zdrowego odżywiania, Fair Trade, recyklingu i upcyklingu. Gośćmi specjalnymi będą: Reni Jusis, Grzegorz Łapanowski, Wojciech Modest Amaro.
Zuza, 06.09.2012
KATEGORIE: Wiadomość